GENEL MÜDÜRÜMÜZ KAYA YILDIZ, ESKİŞEHİR KANLIPINAR GÖLETİ REKREASYON ALANI İLE GÜNDÜZLER BARAJINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

31.05.2021 / Gösterim Sayısı : 76 / Arşiv

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ve Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez 29 Mayıs tarihinde Eskişehir, Konya ve Aksaray illerini kapsayan bir dizi incelemelerde bulundu.

İncelemelere DSİ Eskişehir 3. Bölge Müdürü Kağan Şan, Konya DSİ Bölge Müdürü Ali Fuat Eker ve Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürleri ile ilgililer katıldılar.

Program çerçevesinde ilk olarak Eskişehir Kanlıpınar Göleti Rekreasyon Alanında incelemede bulunan Yıldız ve Üzmez ardından çalışmaları devam eden Eskişehir Merkez Gündüzler Barajına geçerek burada yaptıkları incelemelerin ardından Bölge Müdürü Kağan Şan’dan çalışmalarda gelinen seviye hakkında bilgi aldılar.

Eskişehir Merkez Gündüzler Barajının tamamlanması ile barajda depolanacak su ile 12.020 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacaktır.

İncelemelerinin ardından açıklama da bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız,’DSİ olarak Eskişehir, Konya ve Aksaray illerimize yaptığımız yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya devam ediyoruz. İllerimizde su yapılarımızın inşası aralıksız devam etmektedir. Bugün Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın İsmail Üzmez ve ekiplerimiz ile birlikte bazı şantiyelerimizi ziyaret ederek, gelinen seviyeler ve ortak yürütülen projeler hakkında bilgi aldık.  Verimli bir çalışma ve inceleme programı oldu. Çalışmalarda emeği geçen DSİ, DKMP ve yüklenici firma çalışanlarımıza teşekkür ediyor, yatırımlarımızın Eskişehir, Konya ve Aksaray illerimize hayırlı olmasını diliyorum. ’dedi.